Αρχική » Ενημερωτικά Σημειώματα » Ενημερωτικό σημείωμα

Ενημερωτικό σημείωμα

Αγαπητοί γονείς των μαθητών- μαθητριών του Σχολείου

Σας υπενθυμίζουμε ότι σήμερα Πέμπτη 13-01-2022, οι μαθητές και οι μαθήτριες , εμβολιασμένοι-ες, ανεμβολίαστοι-ες ή νοσήσαντες θα πρέπει να υποβληθούν σε αυτοδιαγνωστικό έλεγχο (self test), του οποίου ελέγχου το αποτέλεσμα θα πρέπει να δηλωθεί στην πλατφόρμα edupass.gov.gr για να γίνει έλεγχος από τη Διεύθυνση την Παρασκευή 14-01-2022 το πρωί, κατά την πρώτη εβδομάδα επιστροφής τους στο σχολείο, στο πλαίσιο της εφαρμογής των υγειονομικών μέτρων. Από την ερχόμενη εβδομάδα 17 Ιανουαρίου και μετά , τα απαραίτητα self test θα είναι δύο ανά εβδομάδα, έως και 24 ώρες πριν την προσέλευση στο σχολείο , την Τρίτη και την Παρασκευή.

Σας κάνουμε επίσης γνωστό ότι τη Δευτέρα 17-01-2022, ημέρα εορτασμού του Πολιούχου Νεομάρτυρα Αγίου Γεωργίου, το σχολείο δεν θα λειτουργήσει.