Αρχική » Ενημερωτικά Σημειώματα » Eνημερωτικό Σημείωμα

Eνημερωτικό Σημείωμα

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, Χρόνια πολλά!

Σας ενημερώνουμε πως την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου, παραμονή της εθνικής μας επετείου, το Σχολείο μας θα πραγματοποιήσει τη σχολική του εορτή ανά τμήμα. Οι μαθητές μας θα προσέλθουν το πρωί κανονικά και θα αποχωρήσουν στις 9:30΄ με ευθύνη σας.

Μετά την αποχώρηση των μαθητών /τριων θα ακολουθήσει συνεδρίαση του συλλόγου διδασκόντων. Την ημέρα αυτή το Ολοήμερο Σχολείο δεν θα λειτουργήσει.

Το Σχολείο μας φέτος συμμετέχει στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου με τα τέσσερα τμήματα των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεών μας. Έχουμε προχωρήσει στην διαδικασία επιλογής των σημαιοφόρων και παραστατών σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία. Ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες πρέπει να βρίσκονται την Παρασκευή στις 10:00΄ στο 1ο Δημοτικό Σχολείο (Καπλάνειο) προκειμένου με συνοδεία εκπαιδευτικού να παραστούν στον Μητροπολιτικό Ναό. Όλοι οι μαθητές / τριες θα συγκεντρωθούν στις 11:30΄ στο δρόμο μπροστά από το Σχολείο μας.

Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την συνεργασία και συνδρομή τους όσον αφορά την ενδυμασία των παιδιών