Αρχική » Ενημερωτικά Σημειώματα » ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΓΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΕΤΡΑ

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΓΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΕΤΡΑ

14/09/2021

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες των μαθητών-τριών του Σχολείου.

Με το παρόν ενημερωτικό θέλουμε να επισημάνουμε τα παρακάτω σχετικά με τα επιπλέον μέτρα πρόληψης αποφυγής του συγχρωτισμού γονέων και κηδεμόνων. Συγκεκριμένα:

Α)Ορίζεται ως ώρα προσέλευσης των μαθητών όλων των τάξεων, το χρονικό διάστημα από 08.00 έως 08.15.

Β)Οι μαθητές των Α’ και Β’ Τάξεων (όλων των τμημάτων), θα εισέρχονται και θα αποχωρούν από την κεντρική είσοδο του κτιρίου της ΖΠΑ, που οδηγεί  στην αίθουσα εκδηλώσεων. Ώρα αποχώρησης: 13.10 μμ.

Γ)Οι μαθητές των Γ’ και Δ’ Τάξεων (όλων των τμημάτων), θα εισέρχονται και θα αποχωρούν από την πλαϊνή είσοδο το σχολείου. Ώρα αποχώρησης: 13.15 μμ.

Δ) Οι μαθητές των Ε’ και ΣΤ’ Τάξεων (όλων των τμημάτων), θα εισέρχονται και θα αποχωρούν από την κεντρική είσοδο κτιρίου. ‘Ωρα αποχώρησης: 13.15 μμ.

Εκπαιδευτικοί του Σχολείου θα βρίσκονται στις τρεις εισόδους του Σχολείου, για την ενημέρωση και την διευκόλυνση της προσέλευσης και αποχώρησης .

Οι μαθητές/τριες μετά την λήξη των μαθημάτων του πρωινού σχολείου (13.15) δεν επιτρέπεται να παραμένουν στην αυλή για παιχνίδι καθώς και οι γονείς τους γιατί λειτουργεί το Ολοήμερο Σχολείο.

Ευελπιστούμε και παρακαλούμε για την τήρηση των μέτρων, με καλή διάθεση και συνεργασία απ’ όλους.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ